Rubtek Kauçuk Sanayi; Türkiye'nin en büyük, renkli EPDM granül üreten firmasıdır.
Kahramankazan / Ankara
0312 504 45 45
Ara

Dökme Bağlayıcı Binder Nedir?

Dökme Bağlayıcı Binder Nedir?

İçindekiler

Dökme Bağlayıcı Binder Nedir?

Poliüretan bazlı, birden fazla amaçlı bağlayıcı olan bu kimyasal kuvvetli bir yapıştırıcıdır. Solvent içermemesi özelliğiyle EPDM, SBR kauçuk türlerinin bağlayıcısı olarak kullanılmaktadır. EPDM granüllerini ve SBR granüllerini yüksek verimli bir şekilde bağlayabilmek için granüllerin kimyasal yağlardan arındırılmış, temiz ve toz, topraktan iyice arındırılmış bir şekilde uygulanması gereklidir.

Dökme Bağlayıcı Binder Avantajları

Nemli ve sıcak hava da çabuk kürleşir, esnek bir yapıya sahiptir, suya dayanıklıdır ve dışarıdaki zorlu şartlara karşı üstün bir şekilde dayanıklıdır.

Dökme Bağlayıcı Binder Nedir Rubtek

Dökme Bağlayıcı Binder Uygulama

EPDM veya SBR granüllerin bu standartlara uygun bir karıştırıcı da karıştırılarak %20-25 oranında Binder ile 5-10 dakika gibi zamanlama da karıştırma işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemden sonra karışım Finisher makinesine döküm işlemi titizlikle gerçekleştirilir. Son olarak ise projeye uygun bir şekilde istenilen kalınlıkta yüzeye uygulama işlemi yapılır. 

Dökme Bağlayıcı Binder Tehlikeleri

Ürünün tahribat özelliğinden kaynaklı olarak oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Uygulama gerçekleştirilirken personelin kesinlikle eldiven kullanması gereklidir ve insan tenine kesinlikle temasından kaçınılmalıdır. Fakat herhangi bir temasta, temas eden yer aseton veya alkol ile temizlendikten sonra bol su ve sabun ile yıkanmalıdır. Ve kesinlikle uygulama sırasında yüksek seviye de koruyucu maske kullanılmalıdır ve solunulmamalıdır.

İlgili Yazılar
Sohbet Başlat
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba
Ücretsiz fiyat teklifi almak ister misiniz?