Rubtek Kauçuk Sanayi; Türkiye'nin en büyük, renkli EPDM granül üreten firmasıdır.
Kahramankazan / Ankara
0312 504 45 45
Ara

EPDM Granül Kullanım Alanları

EPDM Granül Kullanım Alanları

EPDM Granül Kullanım Alanları

EPDM granülden elde edilen bir çok rulo, karo ve dökme ürünleri bir çok alanda tercih edilmektedir. Yaygın olarak görebileceğiniz alanlar ise bazı park içlerinde ve dış civarında bulunan kahverengi renkli zemin kaplamasının yakından incelenip bakılması durumunda SBR veya EPDM ürünlerinden elde edildiğini söyleyebiliriz.

EPDM granül ürünleri genellikle düzlüğün sağlanması ve kaliteli bir zemin kaplama planının gerçekleştirilebilmesi için zemin özelliğinin beton veya asfalt olması gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olmayan zeminlere ise beton ve asfalt uygulaması yapılmaktadır. EPDM’in sağlam bir şekilde durması ve dağılmaması için bağlayıcı denilen madde kullanılmaktadır.

EPDM Granül Kullanım Alanları

EPDM granül kullanım alanları olarak çok geniş yelpazeye sahip olsa da belirli alanlarda sıklıklarda kullanılmaktadır. Basketbol sahalarında, tenis kortlarında, kapalı spor salonlarında, çocuk oyun alanlarında çoğunlukla tercih sebebi olmaktadır. Dış alanlarda da tercih edilse de maliyet olarak yüksek olduğundan dolayı SBR granülleri veya akrilik zemin kaplama maddeleri seçim sebebi olmaktadır.

EPDM granül zemine sahip alanlarda su tutmaz özelliğinin yanı sıra diğer zemin kaplamalarına göre performans düşüşünde ise stabil şekilde bir grafik çizmektedir. EPDM granülleri sonradan boyanma değil üretim sırasında tercih edebileceğiniz renk skalasında ve projenize uygun renklerle oluşturulabilmektedir fakat öz renginden farklı bir renkte üretilmesinde ise maliyeti arttırmaktadır.

Kanserojen olmadığı laboratuvar ortamında yapılan testlerle kanıtlanmış olan bu madde çocuk oyun alanlarında gönül rahatlığıyla tercih sebebi olmaktadır. Çocuk oyun alanlarında esneyebilen yapısı ve darbe emme özelliğinden dolayı yaralanma ve uzuv kırılma konusunda ufak korumalar sağlamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba
Ücretsiz fiyat teklifi almak ister misiniz?