Rubtek Kauçuk Sanayi; Türkiye'nin en büyük, renkli EPDM granül üreten firmasıdır.
Kahramankazan / Ankara
0312 504 45 45
Ara

EPDM Granül Üretimi

EPDM Granül Üretimi

EPDM Granül Üretimi

EPDM granül dökme, rulo ve karo olarak uygulanabilmektedir. Dökme uygulamalarında ise sitemizde bulabileceğiniz dökme bağlayıcı binder kullanılmaktadır.EPDM granül, kauçuktan elde edilen hammadde neticesinde yüksek sıcaklıklarla elde edilmektedir. EPDM granül üretiminde yüksek sıcaklık kullanılmasından dolayı daha iyi dayanıklılık elde edilmesi sağlanmaktadır. EPDM granül talep edilen her renge göre üretimi gerçekleştirilir ve bu üretimde açık renk tercih edilmesi durumunda dış mekanda kullanılmasıyla birlikte güneş ışınlarına karşı dayanıklılığı en iyi konumda olacaktır. 

EPDM Granül Üretimi Rubtek

 

Özellikle halı saha gibi mekanlarda açık renk tercih edilmektedir. Bunun başlıca sebeplerinden biri de yazın daha çok güneş ışınlarının vurmasıyla koyu renk EPDM granül’ün bu ısıyı hapsedip yansıtmasından kaynaklı olarak oyuncuları daha çok bunaltacak ve bu da oyundaki akışı ve performansı olumsuz şekilde etkileyecektir. Fakat açık renk üretilen granüllerin maliyeti yüksektir ve her halı saha da kullanılabilmesi pek mümkün olamamaktadır.

EPDM granül mevsimsel aktivitelere karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kullanılan yardımcı maddeler ile birlikte dış mekanlarda dayanıklılığı oldukça artmaktadır. Hava değişimlerinden dolayı esneme, genleşme ve büzülme gibi olayları yaşanmaz. Fakat esnek yapısı ve darbe emiş özelliğinden dolayı büyük ölçüde kolaylık sağlamakta ve üzerinde gerçekleştirilen bütün aktivitelerde olumsuz bir durum yaşanması durumunda ise beton ve asfalt zemine karşı koruma sağlayabilmektedir.

İlgili Yazılar
Sohbet Başlat
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba
Ücretsiz fiyat teklifi almak ister misiniz?