Rubtek Kauçuk Sanayi; Türkiye'nin en büyük, renkli EPDM granül üreten firmasıdır.
Kahramankazan / Ankara
0312 504 45 45
Ara

EPDM Nedir?

EPDM Nedir?

EPDM Nedir?

EPDM açılımına baktığımızda Ethylene Propylene Diene Monomer’dir. EPDM fabrikamızda yerli sermayemiz ile ham madde ile talep edilmesi durumunda üretimini gerçekleştirdiğimiz sıfır malzemedir.

Türkçe olarak isimlendirmesine baktığımızda ise etilen propilen kauçuğudur. Bu malzeme atmosfer koşullarına, oksidasyona, ısıya, ozona karşı dayanıklılığı yüksektir. EPDM kauçuk propilen ve doymamış dienin kopolimerizasyonuyla üretilen bir çeşit polimer materyal olduğunu söyleyebiliriz. Kullanım sıcaklığı olarak 40 ile 150 derece arasında değişkenlik göstermektedir.

Bundan kaynaklı olarakta düşük sıcaklık özellikleri iyi konumdadır. EPDM doymuş bir yapıda bulunduğundan dolayı ozon, oksijen, ısı ve hava şartlarına direnci çok iyi konumdadır. 150 derecede sürekli kullanılabilirlik sunmaktadır. EPDM dinamik ve statik uygulamalarda yeteneklerinin iyi düzeyde olmasından dolayı başta zemin kaplama ve otomotiv sektöründe olmak üzere bir çok alanda yaygın şekilde kullanılmaktadır.

EPDM nedir EPDM Özellikleri

EPDM Özellikleri

  • Esnek yapısı sayesinde bir çok alanda kıvrıma ve darbelere karşı direnciyle işlevini yerine getirebilmektedir.
  • Hava şartlarına ve ışığa karşı direnciyle uzun yıllar kullanım ömrü sunmaktadır.
  • Çok soğuk ve çok sıcak ortamlarda bile mükemmel dayanıklılığıyla görevini yerine getirebilmektedir.

Rubtek olarak yerli sermayemiz ile Türkiye de EPDM granül konusunda en kaliteli ve tek olma yolunda emin adımlarla ilerlerken siz değerli müşterilerimize her daim destek olmaktayız.

İlgili Yazılar
Sohbet Başlat
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba
Ücretsiz fiyat teklifi almak ister misiniz?