Rubtek Kauçuk Sanayi; Türkiye'nin en büyük, renkli EPDM granül üreten firmasıdır.
Kahramankazan / Ankara
0312 504 45 45
Ara

Sentetik Çimde EPDM Granül

Sentetik Çimde EPDM Granül

Sentetik Çimde EPDM Granül

EPDM granül’ün kullanım alanları konusunda geniş yelpazesi sayesinde bir çok alanda tercih sebebi olabilmektedir. EPDM granül sentetik çim kullanılarak inşa edilen halı saha ve bazı futbol sahalarında da kullanımı mevcut olmaktadır. Yüksek kaliteye sahip sahalarda EPDM granülün kullanılması daha mümkün iken daha ekonomik sahalarda ise SBR kauçuk granülleri tercih sebebi olmaktadır. EPDM veya SBR granüllerin keçe üzerine eşit yayılımı sayesinde serilen sentetik çimin dayanıklılığı ve üzerinde gerçekleştirilen spor aktivitesinde bulunan oyuncuları belirli kazalardan korumak adına gerçekleştirilmektedir.

Sentetik Çimde EPDM Granül Rubtek

Aslında bir çok halı saha ve futbol sahasında oyun bitiminden sonra ayakkabımızın içine kaçan ve giren bu siyah granüller sahanın sağlığını ve oyuncu sağlığını en üst düzeye taşımak adına gerçekleştirmektedir. Fizik kanunlarına göre baktığımızda ise bu granüller sentetik çim ile ayakkabımız veya oyuncuya kayma eyleminde gerçekleşecek deri temasında oluşacak herhangi bir yaralanma ve sürtme durumunu en aza indirgenmesi açısından kullanıldığını belirtebiliriz.

SBR ve EPDM kauçuk hakkında bilgi sahibi olmak için üstlerine tıklayarak blogumuzda yer alan makalelerden faydalanabilirsiniz.

İlgili Yazılar
Sohbet Başlat
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba
Ücretsiz fiyat teklifi almak ister misiniz?